Pondělí 14. listopadu 2022, 18:30 hod.
Fakulta stavební ČVUT, Ateliér D

Cestopisná přednáška Matěje Boháče o oblasti Dolpo v západním Nepálu, která bude doprovázena překrásnými stereoskopickými fotografiemi z Matějových cest.

Na co se můžete těšit?
Pásmo stereofotografií z cesty do legendární odlehlé oblasti v západním Nepálu. Po starých obchodních stezkách nad horskými stržemi a přes pětitisícové průsmyky se vydáme až k mystickému, zářivě tyrkysovému jezeru Phoksundo. Během putování překonáme historickou hranici a dostaneme se do původně tibetské oblasti
s buddhistickými kláštery a stády jaků.
V posledních letech se oblast dramaticky mění, do údolí, která byla v době naší návštěvy ještě zcela nepřístupná, již pronikají bagry a za nimi první terénní auta.
Mimo zážitků ze samotné cesty se také dozvíte, jaké musíte překonat překážky, pokud se rozhodnete do oblasti vyrazit na vlastní pěst, bez cestovní kanceláře, průvodce a nosičů.
Něco o Matějovi:
Matěj v dětství četl Setona, Maye a Verna a od té doby trpí romantickými sklony a nezadržitelnou touhou unikat do divočiny. Přitom fušuje, ať už profesně, nebo amatérsky, do řady oborů od focení a hudbu přes sport, až po architekturu a zejména opravování a ruční výrobu všeho možného. Jeho srdeční záležitostí a unikátní specializací je stereofotografie (3D fotografie), které se intenzivně věnuje už přes 20 let. Zakládal český stereoklub a zastupuje Česko v Mezinárodní stereoskopické unii. Jeho prostorové fotky a jimi doplněné přednášky získaly ocenění na mezinárodních i domácích akcích a cestovatelských festivalech. Připravoval expozice se stereofotografiemi pro výstavy a muzea, zpracoval dosud nepublikované stereofotografie z archivu Hanzelky a Zikmunda.
Adresa FB události:
Přednáška je pro veřejnost a zdarma.
X