VÝSTAVA „Architektura a moc – Paláce Brasílie“ Oscara Niemeyera.

 

Zahájení výstavy proběhne v atriu Fakulty stavební ČVUT dne 29. 11. 2023 v 17:00 h.

Výstavu slavnostně uvede brazilská velvyslankyně Sônia Regina Guimarães Gomes. Komentovanou prohlídkou vás provede architekt Marco Maio.

Výstava bude k vidění: 30. 11. – 30. 12. 2023.

2. komentovaná prohlídka proběhne: 6/12 2023 17:00

Otevřeno každý všední den od 9:00 do 20:00.

Vstup na výstavu je zdarma bez předchozí rezervace. 

………………………………………………………………………………………………………..

Výstava „Architektura a moc – Paláce Brasílie“ je iniciativou Českého vysokého učení technického v Praze, Velvyslanectví Brazílie v České republice a Velvyslanectví České republiky v Brazílii pod záštitou České komory architektů.
Výstava je součástí série aktivit zaměřených na posílení kulturní výměny mezi Brazílií a Českou republikou a aktivit na podporu akademické spolupráce s brazilskými institucemi. Záměrem výstavy je představit vizi architektury města Brasília a jejích paláců a vyzdvihnout je jako projev moci. Moc je chápána jako schopnost a možnost realizace, která se odráží ve výstavbě nového hlavního města Brasília. Moc je také spojena s podstatou demokratického právního státu, zhmotněnou například v palácích Palácio da Alvorada a Palácio do Planalto nebo budovách Nejvyššího federálního soudu a Národního kongresu, které byly postaveny pro přemístěné hlavní město. A konečně se moc projevuje v činnech, které ovlivňují a reprezentují kulturu, hodnoty a zásady země, které reprezentuje Palácio Itamaraty.
Realizace této výstavy vychází z rozsáhlého výzkumu, který byl proveden za účelem výběru dokumentů z veřejných i soukromých sbírek s cílem ilustrovat aspekty architektury Brasílie. Je založena na scénáři, který zobrazuje tři významné prvky epického příběhu stěhování brazilského hlavního města. Tyto prvky zahrnují kresby původních návrhů, fotografie z období výstavby a současné záznamy o architektuře.

 

Odkaz na událost: https://fb.me/e/4OB6nZolC

 

 

X