Viktorie Součkové / Od ideje až k realizaci

29/11 23 18:00, At. D, Fakulta stavební ČVUT

 

Úvod přednášky bude věnován vlastní cestě Viktorie Součkové k architektuře a zároveň představí svých prvních deset let zkušeností s architekturou v zahraničí, což bude velmi zajímavé pro srovnání se vzdělávacím systémem i praxí u nás v České republice. Dále se zaměří na přechod do praxe v našem prostředí a na návrh projektů, na práci s developery a na průběh povolovacích procesů. Tyto zkušenosti uvede na několika případových studiích zde v Praze.

Viktorie součková je v současnosti výkonnou ředitelkou (managing director) pražské pobočky ateliéru Bogle Architects. Je absolventkou UMPRUM v pod vedením Evy Jiřičné.
Již při studiu na škole pracovala v kanceláři Foster + Partners v Londýně na budově „Metropolitan Warsaw“ v Polsku a na tribuně dostihového závodiště v Newbury ve Velké Británii.
Od roku 2007 působí zpět v Praze ve společnosti Hamiltons, která se později reformovala na BFLS a její pražská kancelář se v roce 2012 se stala součástí Bogle architects. Mezi klíčové projekty této kanceláře patří např. oceňovaný luxusní rezidenční projekt Šárecký dvůr, Top Residence Pomezí, kanceláře
a rezidence Astrid, budovy univerzitní fakulty Mephared II.

Co_je_arch_poster_1_Souckova_A1

X